10 הרכישות הגדולות בכל הזמנים בטכנולוגיה

10 הרכישות הגדולות בכל הזמנים בטכנולוגיה. קרדיט: ©robson309/123RF.COM
10 הרכישות הגדולות בכל הזמנים בטכנולוגיה. קרדיט: ©robson309/123RF.COM

אם חשבתם שרכישת טוויטר על ידי אילון מאסק ב-44 מיליארד דולר היא הגדולה ביותר בתולדות העידן הטכנולוגי – אז טעיתם. בדקנו עבורכם מה היו 10 הרכישות הגדולות בכל הזמנים בטכנולוגיה וחזרנו עם מסקנה חד משמעית – זה הלך כבר רחוק מדי.

10 הרכישות הגדולות בכל הזמנים בטכנולוגיה בהחלט מציגות את עידן הטכנולוגיה באור שלילי וחיובי. שלילי מהבחינה שכמה קלה האצבע על ההדק בסכומי עתק שאנחנו יכולים רק לפנטז עליהם בחלומות, וחיובי מכיוון שהן מראות את הכיוון החיובי שאנו הולכים אליו – עידן הטכנולוגיה ממשיך להתפתח בקצב גדול ולשבור את שיאיו, והשמיים הם לא הגבול אלא רק התשתית.

רכישת טוויטר ב-44 מיליארד דולרים על ידי אילון מאסק בהחלט נכנסת אל תוך הרשימה, אך היא לא הגדולה ביותר, אלא זוכה רק במקום השלישי. מי שזוכה למקום של כבוד ברשימה היא חברת מיקרוסופט אשר אחראית ללא פחות מ-4 כניסות לרשימה זו – ברכישת אקטיויז'ן, לינקדאין, סקייפ וגיטהאב בסכום כולל של 110 מיליארד דולרים. מטורף. יש לקחת בחשבון שלא כל הרכישות של החברות נכנסות אל תוך רשימה זו, וכמובן שהחברות המופיעות ברשימה הבאה רכשו חברות בסכומים הרבה יותר גדולים לאורך השנים, פשוט בעסקאות "קטנות" יותר.

להלן הרשימה:

1. רכישת אקטיויז'ן על ידי מיקרוסופט – 68 מיליארד דולר

2. רכישת תאגיד EMC על ידי חברת דל – 67 מיליארד דולר

3. רכישת טוויטר על ידי אילון מאסק – 44 מיליארד דולר

4. רכישת Arm על ידי סופטבנק – 31 מיליארד דולר

5. רכישת Slack על ידי סיילספורס – 28 מיליארד דולר

6. רכישת לינקדאין על ידי מיקרוסופט – 26 מיליארד דולר

7. רכישת ווצאפ על ידי פייסבוק – 19 מיליארד דולר

8. רכישת מוטורולה מובייל על ידי גוגל – 12.5 מיליארד דולר

9. רכישת סקייפ על ידי מיקרוסופט – 8.5 מיליארד דולר

10. רכישת גיטהאב על ידי מיקרוסופט – 7.5 מיליארד דולר

לא נכנסו אל הרשימה ועדיין שוות איזכור: רכישת נוקיה על ידי מיקרוסופט תמורת 7.2 מיליארד דולר, רכישת יוטיוב על ידי גוגל ב-1.65 מיליאד דולר, רכישת אינסטגרם על ידי פייסבוק במיליארד דולר. סביר להניח שדווקא בשנים הקרובות נראה עוד רכישות בסדר גודל שיכנס אל תוך הרשימה, שכן עידן הטכנולוגיה והאינטרנט ממשיך להתפתח בקצב מהיר וכך גם הסכומים אותם מוכנות החברות הגדולות להוציא על מנת להוביל על המתחרות, וזאת על אף שלא מכל הרכישות אנו רואים שהחברה הרוכשת הצליחה להשיג הישגים משמעותיים בעקבות הרכישה, כך למשל רכישת מוטורולה מובייל על ידי גוגל או סקייפ על ידי מיקרוסופט.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *