5 כלים שיעזרו להגן על העסק שלך

להגן על העסק. קרדיט: rawpixel.com on Freepik
להגן על העסק. קרדיט: rawpixel.com on Freepik

בימים טרופים אלו בהם אנו שומעים על פריצות וחדירות לחברות ענק, בעלי עסקים קטנים חוששים למידע שלהם ובצדק. הנה 5 כלים שיעזרו להגן על העסק שלך.

בימים עברו, בעלי עסקים היו מתקשרים עם חברות אבטחה וסיור על מנת לאבטח את העסק שלהם. כיום, כאשר עסקים רבים נמצאים גם ברשת (ולעיתים רק ברשת), בעלי עסקים רבים מתחבטים לגבי שאלות אבטחת המידע שלהם. זה בוודאי לא דבר נוח כאשר אתר העסק או בסיס המידע נופל בידי גורמים זרים, לעתים עויינים, במטרות שונות החל מפגיעה במוניטין, נסיונות סחיטה ועד לרקע לאומני. לכן, אספנו עבורכם חמישה כלים שיכולים לסייע לכם לשמור על המידע והמחשבים של העסק שלכם, לפחות ברמה הבסיסית.

Bitdefender GravityZone

מדובר באנטיוירוס מבוסס ענן והגנת קצה שמציע גילוי מוקדם ותגובתיות לאיומים. התוכנה עצמה מתוכננת כך שתהיה נוחה וקלה לשימוש, ולכן הינה אפשרות נהדרת עבור עסקים קטנים עם משאבי IT מוגבלים.

1Password

במקור רצינו להמליץ על LastPass, אבל תוכנה זו נפרצה לא מכבר ונתוניה דלפו אל הרשת. בניגוד להם 1Password עדיין נחשב לאמין ביותר. מנהל סיסמאות זה מאפשר שיתוף מאובטח, אימות דו-שלבי וכמו כן "מגדל פיקוח" המתריע על פרצות אבטחה אפשריות. התוכנה כוללת גם מחולל סיסמאות על מנת לסייע לכם ליצור סיסמאות ייחודיות ובטוחות לשימוש.

McAfee Total Protection For Small Business

תוכנה שאפשר לכנות "הכל כלול" – אנטיוירוס, פיירוול, אבטחת דואר אלקטרוני והצפנת מידע. ב-McAfee, אחת החברות הגדולות בעולם בתחום, תיכננו את התוכנה כך שתתאים במיוחד לבעלי עסקים קטנים בנוחות השימוש.

Duo Security

תוכנת אימות דו שלבי מצויינת שיכולה לעזור לעסקים קטנים למנוע גישה בלתי מורשת לרשתות והמערכות שלהם. התוכנה מציעה מגוון שיטות אימות כולל בהודעות פוש, ב-SMS ובטוקנים של חומרה. הרעיון המרכזי הוא שכאשר אתם מתחברים למערכת שלכם (למשל, אתר WordPress), תיאלצו להזין מלבד הסיסמה שלכם, גם קוד אקראי שהאפליקציה יוצרת בכל פרק זמן מוגדר.

Cloudflare

אם אתם בעלי אתרים ועדיין לא שמעתם על Cloudflare, אז זו בהחלט הפסקה עבורכם. מדובר בשירות המעניק לכם לא רק אבטחה אלא גם ביצועים. השירות מגן על אתרכם מפני מתקפות DDoS, וירוסים ונוזקות. כמו כן, בעזרת רשת ה-CDN של Cloudflare, תוכלו גם לספק תוכן כגון תמונות בצורה מהירה ונגישה יותר לגולשים שלכם.

בעזרת הכלים המצויינים לעיל תוכלו להעניק לעסק שלכם שכבה נוספת של הגנה מפני איומים חיצוניים. זכרו כי אף תוכנה אינה בטוחה ב-100% ועל אף שאתם עושים מאמצים אדירים להגן על העסק שלכם, עדיין כל אחת ואחד מאיתנו חשוף למתקפות חדשות שנולדות מדי יום.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *