בעלי אתר BreachForums עלול לבלות 5 שנים במאסר

BreachForums
BreachForums

לאחר המעצר המתוקשר, הואשם קונור בריאן פיצ'פטריק בבית המשפט בקשירת קשר לחדירה בלתי מורשית למחשבים. העונש המקסימלי – עד 5 שנות מאסר.

פיצ'פטריק בן ה-20 נעצר לפני כשבועיים על ידי ה-FBI, וזאת לאחר שהצליחו להשיג מידע מפליל אודותיו. הפרשה המלאה קשורה גם למערכת הפורומים RaidForums, שנסגרה על ידי ה-FBI לפני כשנה. פיצ'פטריק, הידוע בכינוי pompompurin, היה פעיל גם בפורום זה, ועל פי כתב האישום שהוגש נגדו, חלק את שמו המלא וכתובת המייל האישית שלו עם הבעלים של RaidForums, שנעצר אף הוא בפשיטה של ה-FBI לפני כשנה כאמור. ה-FBI השיג גישה לבסיס הנתונים של האתר ועל כן השיג את זהותו של פיצ'פטריק, כולל כתובת האימייל שלו ב-gmail. מבדיקה שנערכה, עולה כי פיצ'פטריק התחבר לכתובת המייל שלו בעזרת ה-IP המקורי שלו ללא שימוש בשירותי פרוקסי, VPN או דפדפן TOR.

פיצ'פטריק נעצר גם בעקבות העובדה כי ניהל את אתר הפורומים BreachForums אשר היווה זירת מסחר להאקרים והדלפות של בסיסי נתונים שנגנבו מחברות, אך בעיקר על כך שהביך את ה-FBI ובמתקפה מתוחכמת הצליח לשלוח דואר אלקטרוני ישירות משרת הדואר של הסוכנות הפדרלית לאלפי יעדים. בסופו של דבר, האישום נגדו הרבה פחות חמור מאשר חשבו בתחילה, והוא מואשם בסעיף אחד של קשירת קשר לחדירה בלתי מורשית למחשבים, כאשר העונש המקסימלי על עבירה זו היא עד 5 שנות מאסר בלבד.

על פי מסמכי בית המשפט, ה-FBI הצליח לחדור אל תוך הקהילה והפעיל סוכן חשאי אשר השתמש בשירותי התיווך של פיצ'פטריק 5 פעמים לביצוע עסקאות; פיצ'פטריק היה מקבל את התשלום מהקונה, ומעביר אותו למוכר רק לאחר וידוא שהעסקה הושלמה, וזאת על מנת למנוע נוכלויות הנפוצות בעולם זה. כמו כן, פיצ'פטריק הודה במהלך חקירתו כי הרוויח מניהול האתר סכום של 1000$ ביום.

כפי שדיווחנו לכם, מי שלקח את המושכות מבחינת BreachForums היה מנהל אחר באתר תחת הכינוי Baphomet, אך לאחר שהודיע כי יעשה כמיטב יכולתו להשאיר את האתר פתוח, הגיע למסקנה כי במידה וה-FBI הצליח לשים ידיו על פיצ'פטריק, סביר להניח שגם בסיס הנתונים של האתר דלף ולכן אין כל טעם בהחזקתו באוויר. לאחר שכיבה את מערכת הפורומים, פתח Baphomet ערוץ טלגרם בו יכולים המשתמשים להישאר בקשר עד אשר יוחלט מה עתיד הקהילה.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *