סייברפאנק 2077: באגים, מחירים מופקעים וחגיגת פיראטים

cyberpunk 2077 סייברפאנק 2077
cyberpunk 2077 סייברפאנק 2077

סייברפאנק 2077, משחק השנה (שיצא ממש 21 ימים לפני סוף השנה), מתברר לאט לאט כמשחק מדהים, מצויין גרפית, זוכה לביקורות נהדרות וכל זאת תחת צל של באגים רבים, מחירים מופקעים לישראלים וחגיגה גדולה של הפיראטים.

במשך שנים חיכו בעולם הגיימינג בציפייה דרוכה למשחק סייברפאנק 2077 של חברת CD PROJEKT. אמש זכינו להפצה הראשונית שלו לציבור (הופץ כמעט יממה לפני כן לסטרימרים ומשפיעני רשת) וכבר אנו מקבלים את הדיווחים הראשוניים על באגים רבים שמטרידים את השחקנים אך לצד זאת עלילה נהדרת, משחקיות מצויינת וכמובן גרפיקה מדהימה. במטא קריטיק קיבל המשחק ציון של 90, כאשר גם אלו שדירגו את המשחק ב-100 נקודות כמו למשל PLAY! Zine רשמו כי "המשחק עם באגים ופגום בהמון שלבים טכניים, אבל סייברפאנק 2077 הוא ייחודי וחוויה יפיפיה בכל האספקטים האחרים. סך הכל – יצירת אומנות". רוב, אם לא כל התגובות אוהדות ומפרגנות לחברת CD PROJEKT שדחו שוב ושוב את שחרור המשחק כדי לתקן את הבאגים שהם מצאו, רק חבל שעדיין נותרו עוד המון.

הישראלים פראיירים וישלמו יותר

שימו לב למצב הנתון הבא: מחיר המשחק סייברפאנק באתר Steam הוא 59.99 דולר אמריקאי. על פי שער הדולר הנוכחי בזמן כתיבת שורות אלו, 3.37 ש"ח לדולר, מדובר ב-195.28 ש"ח בלבד. אך הפלא ופלא, באתר Steam מחיר המשחק הינו 269 ש"ח. איך זה קרה? ובכן, בסטים כנראה שער הדולר הינו 4.48 ש"ח לכל דולר, או שסתם הם יודעים לזהות הזדמנויות. אם למשל מדינת המגורים שלכם בחשבון הסטים הייתה ארגנטינה, הייתם משלמים רק 2199 פזוס, קרי 86.97 ש"ח. תושבי רוסיה ישלמו 88.90 ש"ח, ואפילו שכנינו מטורקיה ישלמו 103.43 ש"ח. למעשה, המקום היחיד בעולם שבו משלמים יותר מאיתנו הוא ביפן, שם המשחק עולה 274.48 ש"ח. אתם מוזמנים לצפות ברשימה המלאה בקישור הזה. והנה Lifehack בשבילכם – תקנו את המשחק באמצעות GOG.com, שם המחיר הוא 59.99$ באמת.

cyberpunk 2077 מחיר. צילומסך: עכשיו בטכנולוגיה
cyberpunk 2077 מחיר. צילומסך: עכשיו בטכנולוגיה

 

CD PROJEKT נלחמת בהפצה הבלתי חוקית של סייברפאנק 2077

שש שעות בלבד (!) לפני שסייברפאנק 2077 הופץ לראשונה על ידי החברה, כבר החלה להסתובב גרסה פיראטית של המשחק. הבעיה עם הגרסה הפיראטית הראשונה שהופצה היא שהיא לא גרסת השחרור הרשמית עם פאצ'ים ותיקוני באגים אחרונים שנעשו – מדובר בגרסה קודמת בה באגים רבים, ולכן קבוצות שחרור מתחרות, בצעד די נדיר, המליצו שלא להוריד את אותה הגרסה ולהמתין לשחרורים נוספים. "המלצה שלנו" כתבה הקבוצה, FitGirl, "אל תהיו טיפשים. חיכיתם במשך שנים, אתם יכולים לחכות עוד כמה שעות ולקבל משחק סופי". לבסוף קבוצת CODEX האל-מותית הפיצה גרסה סופית ומלאה השוקלת 55GB ובנוסף חבילת תרגום אופציונלית לשפות נוספות השוקלת 45GB.

cyberpunk 2077 חינם. צילומסך: עכשיו בטכנולוגיה
cyberpunk 2077 חינם. צילומסך: עכשיו בטכנולוגיה

 

CD PROJEKT כמובן כבר לובשת את "החליפה של האיומים" והחלה במלחמה נגד הפצה בלתי חוקית בטורנטים של סייברפאנק 2077.בחברה דואגים לעדכן את גוגל בכל קישור חשוד לאתרי Torrent או Warez שעלולים לנסות להפיץ את המשחק באמצעות מנוע החיפוש הפופולרי. כמו כן, לפני 4 ימים פנתה החברה ל-Vimeo בדרישה להסיר סרטון וידאו המתעד את המשחקיות של סייברפאנק (להזכירם, לפני שהוא שוחרר באופן רשמי). לאחר מכן החברה החלה לשלוח דרישות דומות (על פי חוקי DMCA) לסרטונים דומים וגם תמונות מתוך המשחק אשר הופצו באינטרנט באתרים שונים. יתכן ובחברה תכננו את המהלכים הללו מראש ומתכננים מלחמת חורמה כנגד הפיראטים ומפירי זכויות היוצרים, דבר שבדרך כלל לא צולח.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *