10 בקרי המשחק המוזרים ביותר שנראו בעולם הגיימינג

10 בקרי המשחק המוזרים ביותר
10 בקרי המשחק המוזרים ביותר

בקרי משחק בדרך כלל מגיעים בצורות מקובלות, ואמנם הם משתכללים והופכים לנוחים יותר עם השנים, אך הצורה שלהם נשארת פחות או יותר בעלת אופי יחסית דומה, אולם במהלך השנים נראו בקרי משחק שהם יוצאי דופן גם בצורתם, וגם ברעיון שעומד מאחוריהם.

כאשר אנו משקיעים את מיטב כספנו בבקרי משחק, בדרך כלל אנו נבחר במוצר שיראה לנו היעיל והנוח ביותר תמורת הסכום שאותו אנו מעוניינים להשקיע בקניית המוצר. ברוב המקרים יהיה מדובר בשלט בעל אופי סטנדרטי, גם אם משוכלל ויוקרתי, אך במהלך השנים נראו בקרים שהיו עד כדי כך יוצאי דופן, שהשימוש בהם היה בגדר טאבו.

NeGcon – בקרי משחק לגיימרים כועסים

ה-NeGcon הוא בקר לקונסולות ה-Playstation הראשונה, והיה מורכב משני חלקים המורכבים אחד לשני במעין הברגה פשוטה, כך שאם המשחק ממש מכעיס אותך, ואתה נפסל כל הזמן, אז אתה יכול לפרק את השלט ל-2. והיופי זה שאתה יכול להרכיב את השלט מיד אחרי שהשגת את הנקמה שלך במשחק הארור.

בקר NeGcon
בקר NeGcon

 

AlphaGrip AG-5 – למי שמתעקש לכתוב עם השלט

אז יש בקרי משחק משוכללים, ויש כאלה שהם פשוט מוגזמים. בקר משחק זה משלב בתוכו כל כך הרבה תכונות, שיש לו 42 כפתורים. למעשה ניתן להשתמש רק בבקר על מנת לשלוט במחשב האישי, אפילו ניתן לכתוב טקסט באמצעותו. רק שלא בדיוק ברור מי צריך את כל זה בכלל, או למי יש סבלנות לשלט כל כך מסובך.

Alpha Grip
Alpha Grip

 

Power Glove – בקרי משחק לחובבי המדע בדיוני

הרבה לפני שנינטנדו שחררה לשוק את קונסולת ה-Wii עם כל הבקרים והאביזרים המיוחדים שלה, שחררה נינטנדו לקונסולות ה-NES הנוסטלגית בקר משחק מהפכני אשר היה בצורת כפפה והיה לביש, והיה דומה לכפפה של אסטרונאוט. אפילו שמדובר בבקר משחק שנוצר בשנת 1989, בקר זה היה אמור לחוש תנועה, ולכן נחשב מהפכני וחלוץ בתחום המציאות המדומה. אך הביצוע לא היה מושלם, ולמעשה היה צורך בחיישני תנועה על הטלוויזיה ובקצת קוד, וגם אז זה לא עבד כפי שהיינו רוצים, חוץ מזה שהשליטה בבקר לא הייתה נוחה, וייצורו הופסק במהרה, לאחר שתמך בשני משחקים בלבד.

Power Glove
Power Glove

 

U-Force – בקרי משחק לאנשים חזקים

בקר משחק נוסף לקונסולת ה-NES של נינטנדו, הוא ה-U-Force, שנראה כמו משחק שולחני כגון צוללות או משהו בסגנון, והוא בקר אשר אמור לזהות תנועות ידיים כך שיהיה ניתן לשחק כמעט בלי לגעת בשלט כלל, למשל היה ניתן לתת מכת אגרוף באוויר מעל הבקר, שהיה מזהה את תנועת המכה באמצעות חיישניו. כמו כן ה-U-Force היה מגיע עם מוט היגוי למשחקי סימולטור טיסה. אך גם הוא נכשל, אולי כי הקדים את זמנו, ואולי כי הביצוע לא היה מספיק טוב, השלט שתפס את תשומת הלב במהרה בתקופתו, הוגדר על ידי MSN כאחד מ-10 בקרי המשחק הגרועים שנוצרו אי פעם.

 

U-force
U-force

 

Wii Bowling Ball – לא למגושמים

בקר משחק עגול וביזרי זה אשר נמכר לקונסולת הנינטנדו Wii, נועד למשחקי ספורט לקונסולה. רק תיזהרו לא להעיף אותו לתוך הטלוויזיה כאשר אתם משחקים באולינג.

Wii Bowling Ball
Wii Bowling Ball

 

Steel Battalion set – אם יש לכם מקום בחדר

בשנת 2002 שוחרר משחק אקסלוסיבי לקונסולת ה-Xbox העונה לשם Steel Battalion, ובמשחק זה השחקן מפעיל מעין טנק. על מנת לשחק במשחק זה כראוי, היה על השחקן להשתמש בסט של בקרים, כפתורים, ופדלים זה שתופס חצי מהמקום בחדר של בן-נוער ממוצע. הבקרים היו יקרים מאוד, והרעיון היה שאפתני, אך בקר זה לא זכה להצלחה מסחרית נרחבת, וכנראה שדווקא מסיבות אלו.

Steel Battalion set
Steel Battalion set

 

Rail Driver – לגיימרים נהגי הרכבת

אם אתם חובבים מושבעים של המשחק Microsoft Train Simulator, אז בטוח שאתם מכירים את בקר המשחק הזה, אבל יותר בטוח שאף אחד חוץ ממכם לא מכיר את בקר המשחק הזה. אך הרעיון בהחלט נחמד, ותורם לחוויית המשחק, אולם אי אפשר להתעלם מהעובדה שהבקר נראה כמו צעצוע לתינוקות.

Rail Driver
Rail Driver

 

Atari 5200 Trackball Controller – בקר שנראה כמו קונסולה

לקונסולה נוסטלגית זו אשר זכורה לחלקנו מהילדות, היה בקר אחד יוצא דופן שהיה נמכר בנפרד, והציע שליטה באמצעות כדור כמו בעכבר משנות ה-90, במקום בג'ויסטיק. מה שמצחיק הוא בעיקר הגודל של הבקר המדובר, יש לציין שבאופן כללי, קונסולה זו היא גדולה בצורה יוצאת דופן בהשוואה לקונסולות אחרות ששוחררו במהלך השנים.

Atari 5200 Trackball Controller. צילום: Evan-Amos
Atari 5200 Trackball Controller. צילום: Evan-Amos

 

Hori Super Robot Wars controller – לשחק עם יד אחת

בקרי משחק אלו אשר נמכרו לקונסולת ה-Playstation 2, נועדו למשחק באמצעות יד אחת, רק שזה היה קשה לשליטה, מוזר, לא נוח ולא מוצלח בעליל, אך למרות זאת היו לא מעט גיימרים אשר כן קנו את בקר המשחק המוזר הזה, שלמעשה נועד לשחקנים שרוצים, או נאלצים לשחק עם יד אחת.

Hori Super Robot Wars controller
Hori Super Robot Wars controller

 

DK Bongos – אין אמא אחת בישראל שתסכים לקנות את זה

בקרי משחק בצורת תופי בונגו לנינטנדו GameCube אלו, לא מתחשבים באנשים ישנים ונועדו לסדרת המשחקים מבוססת המקצב Donkey Konga, המבוססת על דונקי קונג, הלא הוא הקוף המפורסם של נינטנדו. אנו מבקשים לא לשחק באמצעות ה-DK Bongos שלכם בין 2 ל-4 בצהריים, תודה.

DK Bongos
DK Bongos

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *