Fallout Miami – פוסט-אפוקליפטיקה בגן עדן

מתוך הטריילר של Fallout Miami
מתוך הטריילר של Fallout Miami

Fallout Miami – מוד שהוא חדשות מרעישות למעריצי Fallout. בקרוב יצא מוד ל-Fallout 4 שנראה יותר כמו חבילת הרחבה ונעשה על ידי מעריצים, ויקח אותכם לטיול בלתי נשכח במיאמי מוכת הקרינה של העולם הבדיוני הפוסט-אפוקליפטי של Fallout שכבש את לב המעריצים כבר באמצע שנות ה-90

לאחר שכבר התרגלנו לעובדה שלא יצא משחק חדש לסדרת Fallout בזמן הקרוב, והתאכזבנו נורא מ-Fallout 76 שהרס לנו את הקונספט והאופי הכל-כך מיוחד שהיה למשחקי הסדרה האגדית הזאת, הטריילר ששחרר הסטודיו הפרטי Mika999 הצליח לרגש אותנו ולפתח אצלנו ציפייה למוד החדש שנראה כמו מיליון דולר.

 

מה זה מוד למשחק

מודינג הוא שם כולל לשינוי מוצרים כך שפעולתם העקרונית נשארת זהה אך כמעטפת הם נראים שונה או כוללים תכונות חדשות שלא היו להם לפני וכדומה. כאשר אנו מדברים על מוד למשחק מחשב, כוונתנו היא לגירסה של המשחק המקורי שביצעו בה שינויים, מהותיים או קוסמטיים. קיימים מגוון כלים ברשת למתכנתים וחובבי מודינג שנהנים ליצור גירסאות מיוחדות משלהם למשחקים.

קהילה ראויה לציון בתחום זה היא קהילת המודינג של Doom, שבמהלך השנים ראינו לא מעט מודים למשחק כאשר חלקם היו מדהימים, ולמעשה יש לא מעט אנשים שעדיין עושים מודים ל-Doom, אפילו כאן בישראל ניתן למצוא חברים פעילים בקהילות המודינג השונות אשר עובדים על מודים ל-Doom.

כאשר חברת Bethesda כתבו את משחקם האגדי TES: Skyrim, החברה שיפרה את מנוע המשחק הבלעדי שלה – Creation Engine לשם פיתוח המשחק, אותו המנוע שעליו פותח גם Fallout 4 במקביל ולאחר מכן. יחד עם המנוע שלה, פרסמה החברה גם כלי מודינג חופשי להורדה רק למי שרכש את המשחק בשם Creation Kit שניתן להתקין אותו דרך ספריית ה-Steam שלכם, או שניתן גם דרך כלי ההתקנות של חברת בת'סדה – Bethesda Luncher שניתן להורדה מכאן, וגם הוא זמין רק למי שרכש את המשחק.

Fallout Miami – המוד המבטיח לפולאאוט 4

אם לשפוט לפי מה שרואים בטריילר, נראה שמדובר במוד שהוא גדול כמו חבילת הרחבה למשחק. הצוות בסטודיו Mika999 שמפתח את המוד הזה כבר מספר שנים, השקיע על המשחק את כל כולו ונראה שהחברה שם ירדו לפרטים הקטנים. נראה שהם פשוט בנו את כל המשחק מחדש במיאמי, משימה שלא תבייש אף סטודיו מסחרי. המוד יגיע עם עיצובים מקוריים, נשקים חדשים, Ghouls שמרכיבים משקפי שמש, אלימות טהורה בלתי פוסקת ושעות על גבי שעות של צלילה מחודשת למשחק הפופולרי, שלא יזיק לו ריענון.

 

מתוך הטריילר של Fallout Miami
מתוך הטריילר של Fallout Miami

 

על אף ציוניו הטובים בביקורות, פרק זה בסדרת הפאר גרר אכזבה מסוימת מצד חלק לא קטן ממעריצי הסדרה, שלא אהבו את הכיוון שהמשחק הלך אליו, שכבר היה פחות נאמן למקור והיתה תחושה שהאופי שלו השתנה ולא בהכרח לטובה. התחושה הכללית הייתה בסופו של דבר שחברת בת'סדה אכן עשתה עבודה יוצאת מן הכלל על המשחק – אך הוא לא ראוי להיקרא פולאאוט. כעת המעריצים מחכים למוד כמו Fallout Miami שאולי יתקן להם את החוויה, וייתן להם את פולאאוט 4 כמו שהם רצו לקבל אותו מלכתחילה, ואנו מקווים שאף אחד לא יתאכזב פעם נוספת.

רוצים להישאר מעודכנים? הצטרפו אלינו ברשתות החברתיות:

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *